سوالات متداول

سوالات متداول زی‌وی

در صورت سوال مد نظرتان می توانید در قسمت ارتباط با ما، با ما در ارتباط باشید.

چرا باید در حین استفاده از مواد شوینده زی‌وی از تهویه مناسب استفاده کنید؟

همانطور که می‌دانید اکثر شوینده‌های شیمیایی دارای گازهای سمی هستند که می‌توانند برای ریه‌ها مضر باشند. مواد شوینده‌ای همچون وایتکس برای تمیز کردن باید فعل و انفعلاتی شیمیایی انجام دهند که از ترکیب آن‌ها گاز کلر آزاد می‌شود. گاز کلر آزاد شده با رطوبت مخاط دهان ترکیب شده و اسید کلریدریک را می‌سازد که بسیار قوی و سوزاننده است و استنشاق آن در فضاهای کوچک علایم شدید تنفسی را ایجاد می‌کند. بنابراین اگر قصد دارید از شوینده‌هایی همچون وایتکس استفاده کنید، فراموش نکنید که محل مورد نظافت حتماً دارای تهویه هوای مناسب باشد.

چرا باید دستور نحوه استفاده از محصولات زی‌وی را مطالعه کنیم؟

مطالعه‌ی نحوه‌ی استفاده از مواد شیمایی، یکی از مهم‌ترین موضوعاتی است که باید در نظر داشته باشید. هر شوینده‌ای که در بازار به صورت استاندارد عرضه می‌گردد، قطعاً طریقه‌ی مصرفی نیز دارد. بنابراین از مصرف شوینده‌هایی که گمنام بوده و هیچ نام و نشانی نداشته و استاندارد نیستند، جداً خودداری کنید.

استفاده از دستکش و ماسک قوی در حین استفاده از محصولات زی‌وی الزامی است؟

یکی از توصیه‌هایی که معمولاً بر روی محصولات شیمیایی نوشته شده‌، استفاده از وسائلی همچون دستکش، ماسک در حین نظافت است. استفاده از این ابزار ایمنی به شما کمک می‌کند تا کمتر در معرض گاز یا بخار مواد سفید کننده باشید. شوینده‌های شیمیایی امکان دارد به پوست شما آسیب بزنند و حساسیت‌های مختلف ایجاد کنند.

اگر پوست دستان شما بسیار حساس بوده و به لاتکس موجود در دستکش حساسیت دارد و دچار خارش یا قرمزی می‌شود، حتماً از دستکش نخی استفاده کنید. بدین صورت که ابتدا دستکش نخی را پوشیده و سپس دستکش پلاستیکی را استفاده‌کنید.

نکته‌ی بعدی، استفاده از ماسک قوی یا دستمال مرطوب ضخیم بر روی دهان و بینی است. ماسک و یا دستمال مرطوب می‌تواند تا حد زیادی از مسمومیت‌های تنفسی و بروز آلرژی‌های مختلف شما را دور نگه دارد. علاوه براین بوی آزاردهنده این مواد را نیز متوجه نمی‌شوید. ماسک‌های کاغذی و نازک اثر چندانی نداشته و بسیاری از مواد ضد عفونی کننده به راحتی از آن‌ها عبور می‌کنند و به ریه آسیب می‌زنند.

چرا باید مقابل مواد شوینده زی‌وی مراقب چشم‌هایتان باشید؟

بینایی ما سرمایه‌ای ارزشمند است. هیچ کدام از ما نمی‌خواهیم با سهل انگاری به چشم‌های خود آسیب وارد کنیم. اگر برای سلامتی‌تان ارزش قائل هستید، هنگام کار کردن با این شوینده‌ها حواس خود را جمع کنید. ورود حتی یک قطره از این مواد به چشم، شما را به دردسر می‌اندازد.

همان‌طور که می‌دانید مواد شوینده و رنگ‌برها یکی از خطرناک‌ترین مواد برای چشم‌ها هستند. استفاده از عینک در حین نظافت، چشمان شما را در برابر این ماده شیمیایی محفوظ نگه می‌دارد. زیرا تماس مواد با چشم موجب زخم قرنیه شده و حتی در موارد شدیدتر کره‌ی چشم را سوراخ می‌کند.پس مراقب چشمانتان باشید. همچنین مراقب باشید زمانی که مشغول نظافت هستید، با دستکش صورت خود را لمس نکنید.